Drukuj

Ogłoszenia parafialne

XXX Niedziela Zwykła,
24 października 2021 r.

Jestem bowiem ojcem dla Izraela, a Efraim jest moim synem pierworodnym [Jr 31,9]

1. Dziś Kościół Powszechny obchodzi Światowy Dzień Misyjny, nazywany w Polsce Niedzielą Misyjną pod hasłem: „Nie możemy nie mówić tego, cośmy widzieli i słyszeli (Dz 4, 20)”. Ofiary złożone na tacę są przeznaczone na cele misyjne.

2. Dziękuję za przystrojenie kościoła nowożeńcom. Na przyszłą niedzielę o kwiaty i wystrój kościoła zadbają mieszkańcy wsi Oczesały. Dziękuję.

3. Dziś, po nabożeństwie różańcowym, spotkanie Kręgu Biblijnego, na które zapraszam wszystkich miłośników Biblii.

4. Kartki z wypominkami, w których wymieniamy naszych bliskich zmarłych, można składać w zakrystii, a w tygodniu również w kancelarii.

5. W czwartek przypada święto Judy Tadeusza - Apostoła, patrona naszego pana kościelnego. Z tej okazji zapraszam na Mszę Świętą o godz. 18.00, którą będę sprawował w intencji solenizanta.

6. Październik to miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszam na nabożeństwa różańcowe dzieci, młodzież i wszystkich parafian. Nabożeństwa są odprawiane po Mszy Świętej wieczornej: w dni powszednie o godz. 18.30, a w niedziele około godz. 17.40. Dziś modlitwę różańcową poprowadzą członkowie grupy Kręgu Biblijnego.

7. Msze Święte w tygodniu odprawiane są o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 9.00, 11.30, 17.00. Spowiedź pół godziny przed Mszą Świętą. Godziny Mszy Świętych w tym tygodniu (link). Kancelaria parafialna jest czynna od poniedziałku do soboty po Mszy/nabożeństwie, do godz. 19.30.

8. W następny poniedziałek, 1 listopada, przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w kościele zostaną odprawione o godz. 9.00, a o godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza Święta na cmentarzu, potem nastąpi poświęcenie grobów i modlitwa za zmarłych. Panów ze Służby Porządkowej proszę o zebranie tacy na cmentarzu, która jak co roku przeznaczona jest na pokrycie kosztów związanych z wywozem śmieci i utrzymania porządku na cmentarzu.

9. W następny wtorek, 2 listopada, przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). Msze Święte w tym dniu zostaną odprawione o godz. 8.00 i 16.00. O godz. 15.00 wyruszy procesja żałobna na cmentarz podczas której będziemy się zatrzymywać przy czterech stacjach i modlić się za naszych zmarłych. Po zakończonej procesji o godz. 16.00 zostanie odprawiona Msza Święta. Zapraszam.

10. Intencje na Msze Święte na nowy rok 2022 będzie można zamawiać od 3 listopada.

11. Przypomnę, że w naszym sanktuarium w każdą środę o godz. 18.00 jest odprawiane nabożeństwo do Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy, a w sobotę o godz. 18.00 nabożeństwo do Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych Pani Lewiczyńskiej. Serdecznie zapraszam wszystkich czcicieli Matki Bożej do wspólnej modlitwy.