Niedziela Zesłania Ducha Świętego,
31 maja 2020 r.

Nikt nie może powiedzieć bez pomocy Ducha Świętego: Panem jest Jezus. [1Kor 12,3b]

1. Ofiary złożone na tacę w dniu dzisiejszym, tj. w ostatnią niedzielę miesiąca, zostaną przeznaczone na planowane inwestycje w parafii. Bóg zapłać.

2. Dziękuję mieszkańcom wsi Jarochy za kwiaty do kościoła. Na najbliższą niedzielę proszę mieszkańców wsi Julianów o kwiaty i wystrój naszego kościoła.

3. Dziękuję Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich „Na Obcasach” z Lewiczyna za kwiaty, które zostały posadzone przed kościołem.

4. Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 9.00 spotkanie dla dzieci rocznicowych ze szkoły w Lewiczynie, a po Mszy Św. o godz. 11.30 spotkanie dla dzieci rocznicowych ze szkoły w Zaborowie i pozostałych dzieci.

5. Rocznice I Komunii Świętej będą odbywały się w mniejszych grupach:

dzieci ze szkoły w Lewiczynie:
spowiedź i próba 6 czerwca godz. 9.00
Rocznica 7 czerwca w niedzielę o godz. 10.15

dzieci ze szkoły w Zaborowie:
spowiedź i próba 13 czerwca godz. 9.00
Rocznica 14 czerwca w niedzielę o godz. 10.15

dzieci z innych szkół:
spowiedź i próba 20 czerwca godz. 9.00
Rocznica 21 czerwca w niedzielę o godz. 10.15

6. Jutro jest Uroczystość Matki Kościoła – odpust w naszym Sanktuarium. Serdecznie zapraszam na sumę odpustową o godz. 12.00, którą odprawi w intencji naszej parafii ks. Leszek Rasztawicki.

7. We wtorek zapraszam na spotkanie Akcji Katolickiej na godz. 19.00.

8. W piątek, 5 czerwca, od godz. 9.00 będę odwiedzał naszych chorych. W tym dniu zapraszam na spowiedź od godz. 16.00.

9. W sobotę, 6 czerwca, o godz. 9.00 spowiedź i próba dla dzieci i ich rodziców z Lewiczyna przed rocznicą I Komunii Świętej. Rocznica dla nich odbędzie się w niedzielę, 7 czerwca, o godz. 10.15.

10. Najbliższa niedziela jest I Niedzielą Miesiąca. W tym dniu ofiary złożone do puszek przeznaczone będą na Świątynię Opatrzności Bożej z racji XIII Święta Dziękczynienia. Po Mszy Świętej o godz. 11.30 będzie wystawienie, adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja wokół kościoła.

11. Zapraszam do udziału w nabożeństwach czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W dni powszednie po Mszy Św. o godz. 18.00, a w niedzielę i święta po Mszy Św. o godz. 17.00.

12. 14 czerwca, w niedzielę, po Mszy Świętej o godz. 11.30 odbędzie się spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

13. Po uzgodnieniu z rodzicami uroczystość I Komunii Świętej została przeniesiona na 13 września.

14. Proszę o przygotowanie ołtarzy na procesję Bożego Ciała na terenie naszego kościoła następujące grupy:

Straż Pożarna,
Akcja Katolicka,
Młodzież (zwłaszcza przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania) i Służba Liturgiczna,
Rodzice i Dzieci obchodzące w tym roku rocznicę I Komunii Świętej.

Przedstawicieli wyżej wymienionych grup proszę o kontakt.

15. Msze Święte w tygodniu odprawiane są o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 9.00, 11.30, 17.00. Kancelaria parafialna jest czynna od 18.30 do 19.30. Spowiedź pół godziny przed Mszą Świętą.

16. Mimo tego trudnego czasu nasza parafia ma stałe zobowiązania finansowe, które musi realizować na bieżąco, ośmielam się zwrócić do Was z pokorną prośbą o wsparcie finansowe za pośrednictwem konta bankowego parafii:

63 9116 0001 0002 1441 2000 0001
Bank Spółdzielczy im. Stefczyka

Św. Wojciecha Biskupa i Męczennika w Lewiczynie
Lewiczyn 1, 05-622 Belsk Duży
Tytułem: „Darowizna na cel kultu religijnego”, co umożliwi odliczanie darowizny od dochodu.

Ufam, że z Bożą Pomocą i opieką Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych przetrwamy ten trudny czas i wspólnie spotkamy się na modlitwie i dziękczynieniu w naszym Sanktuarium.

Dziękuje za wszystkie ofiary indywidualne na utrzymanie naszej parafii.