XXVI Niedziela Zwykła,
25 września 2022 r.

Biada beztroskim na Syjonie i dufnym na górze Samarii [Am 6,1]

1. Dziś ostania niedziela miesiąca. Ofiary złożone na tacę zostaną przeznaczone na kontynuowanie remontu muru cmentarnego. Bóg zapłać.

2. Dziękuję mieszkańcom wsi Bartodzieje za udekorowanie naszego kościoła kwiatami. Bóg zapłać. Na najbliższą niedzielę o kwiaty i wystrój naszego kościoła zadbają mieszkańcy wsi Boruty.

3. Wszystkich zainteresowanych czytaniem Pisma Świętego zapraszam dziś, po Mszy Św. o godz. 17.00, na spotkanie grupy Kręgu Biblijnego.

4. Od soboty, 1 października, rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Zapraszam dzieci, młodzież i wszystkich parafian do wspólnej modlitwy. Nabożeństwa będą odprawiane po Mszy Świętej wieczornej: w dni powszednie o godz. 18.30, a w niedziele około godz. 17.40.

5. W najbliższą sobotę, po Mszy Świętej zbiorowej o godz. 18.00, nabożeństwo pierwszosobotnie ku czci Najświętszej Maryi Panny. Zachęcam Koła Żywego Różańca do włączenia się w prowadzenie w tym dniu modlitwy i rozważań różańcowych.

6. W przyszłą niedzielę, 2 października, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po Mszy Św. o godz. 11.30 odbędzie się adoracja połączona z litanią do Najświętszego Sakramentu i procesją eucharystyczną wokół kościoła. Zapraszam asystę, służbę liturgiczną, bielanki, grupy parafialne i wszystkich parafian do wspólnej modlitwy. Po Mszy Świętej i procesji spotkanie służby liturgicznej. Zapraszam.

7. W niedzielę, 9 października, podczas każdej Mszy Świętej odbędzie się coroczne liczenie wiernych przystępujących do Komunii Świętej i obecnych na Mszy Świętej. Proszę o pomoc służbę liturgiczna.

8. Msze Święte w dni powszednie są odprawiane o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 9.00, 11.30, 17.00. Spowiedź pół godziny przed Mszą Świętą. Kancelaria czynna jest od poniedziałku do soboty po Mszy Świętej wieczornej (lub nabożeństwie) do godz. 19.30.