III Niedziela Zwykła,
24 stycznia 2021 r.

I rzekł do nich Jezus: «Pójdźcie za Mną, a sprawię, że się staniecie rybakami ludzi» [Mk 1,17]

1. Dziś obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego. Kościół zachęca nas do czytania, rozważania i modlitwy Pismem Świętym. Przyszła niedziela jest ostatnią w miesiącu. Ofiary złożone tego dnia na tacę są przeznaczone na prace remontowe i utrzymanie kościoła. Bóg zapłać.

2. Również w przyszłą niedzielę, na godz. 18.00 zapraszam wszystkich na spotkanie parafialnego Kręgu Miłośników Biblii. Czytamy i rozważamy Ewangelie wg św. Mateusza. Spotkanie odbywa się w kościele.

3. Dziś, w ramach spotkania kolędowego, zapraszam na Mszę Świętą o godz. 17.00 mieszkańców miejscowości: Anielin, Jarochy, Widów, którą będę sprawował w intencji ich rodzin. Po Mszy Świętej błogosławieństwo rodzin, wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Najświętszej Maryi Panny i zawierzenie naszych rodzin Bogu, błogosławieństwo i poświęcenie wody (przynosimy ze sobą w naczyniach), którą po powrocie z kościoła poświęcimy nasze domy. Ofiary kolędowe, które zostaną w tym roku przeznaczone na remont muru cmentarnego, będzie można wrzucać do skrzynki pod chórem.

W najbliższą niedzielę, 31 stycznia, w ramach tzw. Kolędy zapraszam na Mszę Świętą o godz. 17.00 mieszkańców miejscowości: Oczesały, Piekiełko, Zaborówek.

4. Rozkład Kolędy w 2021 r.:

Niedziela, 3 stycznia, godz. 17.00 Skurów wieś, Skurów prawy, Skurów lewy,
Niedziela, 10 stycznia, godz. 17.00 Wilczy Targ, Tartaczek, Zaborów przy szkole,
Niedziela, 17 stycznia, godz. 17.00 Maciejówka, Zaborów przy trasie, Kussy, Bartodzieje,
Niedziela, 24 stycznia, godz. 17.00 Anielin, Jarochy, Widów,
Niedziela, 31 stycznia, godz. 17.00 Oczesały, Piekiełko, Zaborówek,
Niedziela, 7 lutego, godz. 17.00 Boruty, Julianów, Grotów,
Niedziela, 14 lutego, godz. 17.00 Lewiczyn Dom Nauczyciela, Lewiczyn centrum, Lewiczyn za cmentarzem, Lewiczyn Wola, Lewiczyn za Kraską, Lewiczyn za górą.

5. Msze Święte w styczniu odprawiane są o godz. 7.30, a w niedziele o godz. 9.00, 11.30, 16.00 i 17.00. Spowiedź pół godziny przed Mszą Świętą. Godziny Mszy Świętych w tym tygodniu (link). Kancelaria parafialna jest czynna od poniedziałku do soboty od godz. 17.00 do 18.00.

6. Zwracam się z uprzejmą prośbą do osób, które miałyby życzenie udzielić wsparcia finansowego naszej parafii i Sanktuarium Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych. Można to uczynić za pośrednictwem konta bankowego parafii:

63 9116 0001 0002 1441 2000 0001
Bank Spółdzielczy im. Stefczyka

Św. Wojciecha Biskupa i Męczennika w Lewiczynie
Lewiczyn 1, 05-622 Belsk Duży
Tytułem: „Darowizna na cel kultu religijnego”, co umożliwi odliczanie darowizny od dochodu.

Dziękuje za wszystkie ofiary indywidualne na utrzymanie naszej parafii i Sanktuarium Matki Bożej Pocieszycielki.

Bóg zapłać.