XIX Niedziela Zwykła,
9 sierpnia 2020 r.

Wtedy Bóg rzekł: «Wyjdź, aby stanąć na górze wobec Pana!» [1Krl 19,11a]

1. Dziękuję mieszkańcom Lewiczyna Centrum za kwiaty i wystrój naszego kościoła. O wystrój ołtarza polowego na 15 sierpnia zadbają mieszkańcy Lewiczyn Wola, a o kwiaty i wystrój naszego sanktuarium zadbają mieszkańcy z Lewiczyna za Górą.

2. Dziś po każdej Mszy Świętej zostanie przeprowadzona przez parafialną Akcje Katolicką zbiórka do puszek na paczki, które przygotujemy na 15 sierpnia dla naszych parafian potrzebujących. Za wszystkie ofiary w imieniu swoim i wszystkich naszych podopiecznych składam serdeczne podziękowanie. Bóg zapłać.

3. Dziękuję Paniom Witczak, Kuchta i Łubińskiej za pomoc we wtorek w porządkowaniu „Domu Pielgrzyma”.

4. W sobotę przeprowadziliśmy prace porządkowe i przygotowawcze do odpustu na 15 sierpnia, dziękuję tym mieszkańcom poszczególnych wiosek, którzy podjęli się tego zadania. Bóg zapłać. Z przykrością muszę oznajmić, że zgłosiła się niewielka liczba naszych mieszkańców, a wielu naszych parafian zlekceważyło prośbę i troskę o nasze wspólne dobro jakim jest sanktuarium i przylegający do niego teren. Zostały miejsca, takie jak teren wokół stawu i groty, opuszczone.

parking główny: Maciejówka, Zaborówek, Zaborów, Julianów
ołtarz polowy: Skurów
teren wokół pomnika św. Jana Pawła II i górka: cały Lewiczyn
kościół: Boruty, Tartaczek, Grotów
teren wokół kościoła: Anielin
teren wokół plebanii i domków: Jarochy
teren wokół stawu, groty, parkingu: Oczesały, Piekiełko, Widów
droga do cmentarza: Kussy, Wilczy Targ, Bartodzieje

5. W czwartek, 13 sierpnia, nabożeństwo fatimskie. Wszystkich czcicieli Matki Bożej zapraszam na godz. 18.00, jednocześnie zachęcam, aby w tym dniu przywrócić tradycję pielgrzymowania z poszczególnych wiosek do naszego Sanktuarium. Przychodzimy na godz. 17.00, przed wejściem nastąpi poświęcenie pielgrzymów, następnie uroczyste wejście, wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość Spowiedzi Św.

6. W sobotę, 15 sierpnia, przeżywamy Uroczystość Wniebowzięcia NMP, jest to główny odpust w naszym Sanktuarium. Msza Święta w kościele odbędzie się o godz. 9.00 i o godz. 17.00. O godz. 12.00 odprawiona zostanie suma odpustowa przy polowym ołtarzu, której przewodniczyć będzie ks. profesor Ryszard Moń. Po Mszy Świętej, z racji epidemii, nie będzie procesji z Najświętszym Sakramentem do sanktuarium. Wieczorem o 20.30 zapraszam na wspólny różaniec, który zakończymy Apelem. W tym dniu po każdej Mszy Św. odbędzie się poświęcenie kwiatów i ziół.

7. W związku ze zbliżającymi się uroczystościami, zapraszam wszystkich panów ze służby porządkowej na spotkanie, które odbędzie się w kościele w czwartek, 13 sierpnia, po nabożeństwie fatimskim.

8. W niedzielę, 16 sierpnia po Mszy Św. o godz. 11.30 w 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej 1920 r., zostanie odsłonięta przy kościele, w miejscu Pamięci Bohaterom Walczącym o Wolność Ojczyzny, tablica upamiętniająca naszego parafianina Józefa Puncewicza, piłsudczyka, uczestnika wojny polsko-bolszewickiej. Zapraszam na wspólne uroczystości.

9. Msze Święte w tygodniu odprawiane są o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 9.00, 11.30, 17.00. Spowiedź pół godziny przed Mszą Świętą. Kancelaria parafialna jest czynna od poniedziałku do soboty po Mszy Świętej wieczornej - od około godz. 18.30 do 19.30.

10. Zwracam się z uprzejmą prośbą do osób, które miałyby życzenie udzielić wsparcia finansowego naszej parafii i Sanktuarium Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych. Można to uczynić za pośrednictwem konta bankowego parafii:

63 9116 0001 0002 1441 2000 0001
Bank Spółdzielczy im. Stefczyka

Św. Wojciecha Biskupa i Męczennika w Lewiczynie
Lewiczyn 1, 05-622 Belsk Duży
Tytułem: „Darowizna na cel kultu religijnego”, co umożliwi odliczanie darowizny od dochodu.

Dziękuje za wszystkie ofiary indywidualne na utrzymanie naszej parafii i Sanktuarium Matki Bożej Pocieszycielki.

Bóg zapłać.