III Niedziela Wielkanocna,
18 kwietnia 2021 r.

Dotknijcie Mnie i przekonajcie się: duch nie ma ciała ani kości, jak widzicie, że Ja mam. [Łk 24,39]

1. Dziś obchodzimy Niedzielę Biblijną – V Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Zachęcam, aby w dniu dzisiejszym w gronie rodzinnym sięgnąć po Pismo Święte i wspólnie odczytać Ewangelię wg Św. Marka (Mk 14, 12-38). Dziś, po Mszy Św. o godz. 9.00, spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

2. Przyszła niedziela będzie ostatnią w tym miesiącu. Z tej racji, ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na remont muru cmentarnego. Bóg zapłać.

3. W piątek, 23 kwietnia, obchodzimy Uroczystość Św. Wojciecha, głównego patrona Polski i naszej Parafii. Z tej racji, zapraszam wszystkich parafian na Msze Św. o godz. 8.00 i 16.00. O godz.18.00 będziemy gościć ks. Bp Michała Janochę, który udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. Na tę Mszę Świętą, z racji obostrzeń, zapraszam wyłącznie kandydatów, ich rodziców i świadków. Dziękuję za zrozumienie.

4. Spowiedź dla kandydatów i ich rodziców od poniedziałku do czwartku o godz. 17.00.

5. Msze Święte w tygodniu odprawiane są o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 9.00, 11.30, 17.00. Spowiedź pół godziny przed Mszą Świętą. Godziny Mszy Świętych w tym tygodniu (link). Kancelaria parafialna jest czynna od poniedziałku do soboty od godz. 18.30 do 19.30.

6. Zgodnie z zasadami wprowadzonymi przez władze świeckie na czas stanu epidemii, we Mszy Świętej i nabożeństwach może uczestniczyć maksymalnie do 40 osób z zachowaniem dystansu 1,5 m i w maseczkach.

7. Mimo tego trudnego czasu nasza parafia ma stałe zobowiązania finansowe, które musi realizować na bieżąco, ośmielam się zwrócić do Was z pokorną prośbą o wsparcie finansowe za pośrednictwem konta bankowego parafii:

63 9116 0001 0002 1441 2000 0001
Bank Spółdzielczy im. Stefczyka

Św. Wojciecha Biskupa i Męczennika w Lewiczynie
Lewiczyn 1, 05-622 Belsk Duży
Tytułem: „Darowizna na cel kultu religijnego”, co umożliwi odliczanie darowizny od dochodu.

Ufam, że z Bożą Pomocą i opieką Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych przetrwamy ten trudny czas i wspólnie spotkamy się na modlitwie i dziękczynieniu w naszym Sanktuarium.

Bóg zapłać
Ks. Proboszcz