Ogłoszenia parafialne

Uroczystość Najświętszej Trójcy,
4 czerwca 2023 r.

Radujcie się, dążcie do doskonałości, pokrzepiajcie się na duchu, bądźcie jednomyślni, pokój zachowujcie (2 Kor 13,11a)


1. Dziś obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy i przeżywamy XVI Święto Dziękczynienia, pod hasłem: Dziękujemy za czyniących pokój. Po każdej Mszy Św. służba liturgiczna będzie zbierała ofiary do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej.

2. Na Mszy św. o godz. 11.30 dzieci z kl. IV przystąpią do Rocznicy I Komunii Św. Po tej Mszy Św., z racji pierwszej niedzieli miesiąca, zostanie odprawione nabożeństwo ku czci Najświętszego Sakramentu połączone z procesją, na którą zapraszam służbę i asystę liturgiczna, służbę porządkową, dzieci komunijne, rocznicowe, bielanki, Koła Różańcowe, Akcję Katolicką, grupy niosące sztandary i feletrony, młodzież, wszystkich parafian i gości.

3. W najbliższy czwartek, 8 czerwca, obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze św. w kościele o godz. 9.00 i o godz. 11.00 (w intencji Parafii i Parafian). Po Mszy Św. o 11.00 wyruszy procesja do czterech ołtarzy umieszczonych na terenie parafialnym (tak jak w zeszłym roku). Zapraszam Służbę Liturgiczną, Bielanki, Dzieci Pierwszokomunijne i Rocznicowe, Panów ze Służby Porządkowej, Chór, Panie z Koła Gospodyń Wiejskich, Strażaków i wszystkich parafian do udziału.

Ołtarze przygotowują:

I ołtarz: Akcja Katolicka
II ołtarz: Służba Liturgiczna i Młodzież,
III ołtarz: rodzice dzieci Rocznicowych I Komunii Św.,
IV ołtarz: Strażacy i Panie z Koła Gospodyń Wiejskich.

4. Od czwartku przez kolejne osiem dni będziemy przeżywali Oktawę Bożego Ciała. Zapraszam całą asystę i wszystkich parafian na godz. 18.00 na Mszę Świętą, potem nabożeństwo czerwcowe i procesję wokół kościoła.

5. W piątek, 9 czerwca, będę odwiedzał chorych po domach od godz. 9.00.

6. W sobotę, 10 czerwca, wraz z dziećmi pierwszokomunijnymi i rocznicowymi oraz ich rodzicami udajemy się na pielgrzymkę do Niepokalanowa. Wyjazd o godz. 7.00.

7. W czerwcu zapraszam na nabożeństwa czerwcowe, którymi chcemy uwielbić Najświętsze Serce Pana Jezusa. Przypomnę, że nabożeństwa są odprawiane w dni powszednie po Mszy Św. o godz. 18.00, a w niedziele i święta po Mszy Św. o godz. 17.00. Zapraszam

8. Msze św. w dni powszednie odprawiane są o godz. 18.00, w niedziele o godz. 9.00, 11.30, 17.00. Spowiedź pół godziny przed Mszą Świętą. Kancelaria czynna jest od poniedziałku do soboty po Mszy Świętej wieczornej do godz. 19.30.