Ogłoszenia parafialne

I Niedziela Adwentu,
3 grudnia 2023 r.

Czemu, o Panie, dozwalasz nam błądzić z dala od Twoich dróg, tak iż serca nasze stają się nieczułe na bojaźń przed Tobą? (Iz 63,17)


1. Dziś I Niedziela Adwentu i I Niedziela Miesiąca. Po Mszy Świętej o godz. 11.30 wystawienie i nabożeństwo ku czci Najświętszego Sakramentu.

2. Rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania i przygotowania na ponowne przyjście Pana Jezusa. Zapraszam na Msze Święte roratnie z lampionami każdego dnia o godz. 7.00. Po Mszy Świętej roratniej we wtorek, czwartek i sobotę będzie losowanie dziecka, które weźmie figurkę Matki Bożej do swojego domu. W te dni dzieci przynoszą serduszka z napisanym dobrym uczynkiem, które składamy przed ołtarzem. Ogłaszamy konkurs na najpiękniejszy lampion adwentowy (nie tylko robimy go na konkurs, ale przez adwent przynosimy go na roraty) i ozdoby choinkowe, które można przynosić do 23 grudnia.

3. W Adwencie, w kościele przy ołtarzu z relikwiami zostanie ustawiony Kosz Dar Serca, do którego będziemy mogli składać produkty żywnościowe, z których członkowie Akcji Katolickiej przygotują paczki na święta dla naszych potrzebujących parafian. Również od przyszłej niedzieli Pan organista będzie rozprowadzał opłatki na święta, a w sklepiku będzie można nabyć świece Caritas, które zapalimy na naszych stołach wigilijnych.

4. Pan Łukasz, organista, po roratach będzie rozprowadzał po domach opłatki na święta. Ofiary jakie otrzyma za opłatki są naszą formą wdzięczności za jego posługę w parafii. Bóg zapłać.

5. W tym tygodniu w piątek i sobotę, zapraszam wszystkich parafian na Rekolekcje Adwentowe. W piątek uroczystość: Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte o godz. 9.00, 12.00 i 17.00. W sobotę roraty o godz. 7.00, spowiedź o godz. 10.30, Msza Święta o godz. 12.00, spowiedź o 15.30 i Msza Święta połączona z nabożeństwem do MB Pocieszycielki Strapionych o godz. 17.00. Zapraszam.

6. W niedzielę 10 grudnia, po Mszy Świętej o godz. 11.30 spotkanie w ramach przygotowania do I Komunii Św.

7. W  niedzielę, 17 grudnia, po Mszy Świętej o godz. 9.00 spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania ze szkoły średniej, a po Mszy Świętej o godz. 11.30 spotkanie kandydatów z kl. 8.

8. Również w niedzielę, 17 grudnia, Po Mszy św. o godz. 17.00 spotkanie kręgu biblijnego.

9. Msze Święte w Adwencie w dni powszednie są odprawiane o godz. 7.00, a w niedziele o godz. 9.00, 11.30, 17.00. Spowiedź pół godziny przed Mszą Świętą. Kancelaria czynna jest od poniedziałku do soboty do godz. 17.00 do 18.00.