V Niedziela Wielkiego Postu,
29 marca 2020 r.

Oto otwieram wasze groby i wydobywam was z grobów, ludu mój. [Ez 37,12b]

Komunikat w związku z koronawirusem

1. Do 11 kwietnia podlegamy szczególnym zakazom. W związku z tym w naszej parafii Msze Święte są sprawowane wg przyjętego z rodzinami i ustalonego wcześniej harmonogramu. Proszę, aby w Mszy Świętej uczestniczyły w pierwszej kolejności rodziny, które wcześniej ustaliły Jej termin (do 5 osób).

2. Przechodzimy na czas letni. W związku z tym Msze Święte w tygodniu odprawiane będą o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 9.00, 11.30, 17.00. Kancelaria będzie czynna od 18.30 do 19.30.

3. Dziękuję Paniom z Kół Żywego Różańca, ale w tym roku ze względu na decyzję Episkopatu Polski oraz na ograniczoną liczbę osób na Mszy Świętej nie przygotowujemy palm na Niedzielę Palmową. Zostanie wystawiony kosz Wielkanocny Dar Serca, do którego będzie można wkładać produkty, z których zostaną przygotowane paczki wielkanocne dla naszych podopiecznych. Bóg zapłać.

4. Komunikat o przebiegu i zasadach liturgii Wielkiego Tygodnia i Triduum Paschalnego został umieszczony na stronie Archidiecezji Warszawskiej i naszej stronie parafialnej.

5. Radnych z poszczególnych wiosek proszę o zebranie ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego i dekorację kościoła na święta. W intencji wszystkich ofiarodawców zostanie odprawiona Msza Święta w Wielką Sobotę o godz. 20.00. Bóg zapłać.

6. Istnieje możliwość przekazania 1% podatku na naszą parafialną działalność charytatywną. W rozliczeniu podatkowym należy podać numer KRS Caritas Archidiecezji Warszawskiej (0000225750) z dopiskiem: Parafia Św. Wojciecha BM w Lewiczynie. W przekazaniu 1% mogą też uczestniczyć emeryci i renciści.

7. Kościół jest otwarty codziennie od godz. 17.00. Można przyjść na osobistą modlitwę, adorację. W tym czasie jestem obecny w konfesjonale.

8. W I Piątek Miesiąca spowiedź od godz. 16.00, Msza Święta o godz. 17.00, a Droga Krzyżowa o godz. 17.30. Comiesięczna spowiedź i Komunia Święta połączona z odwiedzinami w domu naszych chorych, ze względu na obecną sytuację na świecie, zostaną przeniesione na najbliższy możliwy termin, po ustaniu obowiązujących zakazów. W razie sytuacji nagłej można kontaktować się: tel. 486611760.

9. Przyszła niedziela, 5 kwietnia, to Niedziela Palmowa: Pamiątka wjazdu Chrystusa do Jerozolimy. Zgodnie z zasadami wprowadzonymi przez władze świeckie na czas stanu epidemii, we Mszy Świętej może uczestniczyć maksymalnie pięć osób. W tym dniu nie odbędzie się procesja z palmami.

10. Przebieg Wielkiego Tygodnia i Triduum Paschalnego w naszej parafii:

Zgodnie z zasadami wprowadzonymi przez władze świeckie na czas stanu epidemii, we Mszy Świętej i nabożeństwach może uczestniczyć maksymalnie pięć osób oraz celebrans i posługujący (w minimalnej liczbie).

Niedziela Palmowa. Pamiątka wjazdu Chrystusa do Jerozolimy.
Msze Święte o godz. 9.00, 11.30, 17.00

Triduum Paschalne

Wielki Czwartek - Msza Święta Wieczerzy Pańskiej
Msza Święta o godz. 18.00 - w intencji Kapłanów

Wielki Piątek - Liturgia Męki Pańskiej
Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00

Wielka Sobota
Adoracja indywidualna przy Grobie Pańskim od godz. 9.00 do 19.30

Wielka Sobota - Wigilia Paschalna
Msza Święta Wigilii Paschalnej o godz. 20.00 - w intencji ofiarodawców kwiatów do Grobu Pańskiego

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
Msze Święte o godz. 6.00 - w int. Parafii i Parafian, 11.3017.00

Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy
Msze Święte o godz. 9.00, 11.30, 17.00

11. Kancelaria parafialna jest czynna po Mszy Świętej wieczornej - od poniedziałku do soboty (godz. 18.30 - 19.30).