XXX Niedziela Zwykła,
25 października 2020 r.

Na tych dwóch przykazaniach zawisło całe Prawo i Prorocy. [Mt 22,40]

1. Dziś ostatnia niedziela miesiąca. Ofiary złożone na tacę zostaną przeznaczone na prace przy kościele.

2. Od 24 października zostały ogłoszone rozporządzenia związane z uczestnictwem wiernych w sprawowaniu kultu religijnego: „Liczba osób, które mogą uczestniczyć w mszy lub innym obrzędzie religijnym, jest zależna od powierzchni świątyni, w kościele na 1 osobę ma przypadać 7 m2 powierzchni”. W odniesieniu do tych nakazów w naszej parafii może uczestniczyć ok. 60 osób na Mszy Św. lub innych obrzędach religijnych. Wszystkie osoby biorące udział, z wyłączeniem księdza sprawującego liturgię, mają mieć zasłonięte usta i nos i zachowany dystans 1,5 m.

3. Dziękuję za kwiaty do kościoła mieszkańcom wsi Tartaczek. Na przyszłą niedzielę o kwiaty do kościoła zadbają mieszkańcy wsi Widów.

4. Po Mszy Świętej o godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe poprowadzą uczestnicy spotkań grupy kręgu biblijnego, którzy następnie w kościele będą mieli swoje spotkanie, na które serdecznie zapraszam.

5. W środę przypada święto Judy Tadeusza - Apostoła, patrona naszego pana kościelnego. Z tej okazji zapraszam na Mszę Świętą o godz. 18.00, którą będę sprawował w intencji solenizanta.

6. W niedzielę, 1 listopada, przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w kościele zostaną odprawione o godz. 9.00 i 17.00, a o godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza Święta na cmentarzu, potem nastąpi poświęcenie grobów i modlitwa za zmarłych. Panów ze Służby Porządkowej proszę o zebranie tacy na cmentarzu, która jak co roku przeznaczona jest na pokrycie kosztów związanych z wywozem śmieci i utrzymania porządku na cmentarzu. Ze względu na niejednoznaczne decyzje w sprawie Mszy Świętych na cmentarzu i procesji za zmarłych, w tym dniu nie odwołujemy tych uroczystości, a uczestników prosimy o zachowanie zasad sanitarnych, tj. noszenie maseczki i zachowanie odległości co najmniej 1,5 m od osoby (stoimy przy grobach swoich bliskich). W razie ogłoszenia zmian przez Ks. Abp. Kazimierza Nycza, Msza Święta z procesją za zmarłych odbędzie się o godz. 12.00 w kościele.

7. W poniedziałek, 2 listopada, przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). Msze Święte w tym dniu zostaną odprawione o godz. 9.00 i 16.00. W tym dniu o godz. 15.00, jeśli nie będzie innych decyzji, z kościoła wyruszy procesja żałobna na cmentarz, ewentualnie modlitwa za zmarłych odbędzie się w kościele. Zapraszam.

8. Przez cały listopad, za zgodą Stolicy Apostolskiej, można zyskać codziennie odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych, przyjmując w tych dniach Komunię Świętą, nawiedzając cmentarz i modląc się za zmarłych.

9. Od 2 listopada przechodzimy na zimowy porządek Mszy świętych. W tygodniu Msze Święte będą odprawiane o 16.00, a w niedziele o godz. 9.00, 11.30 i 16.00.

10. Przez cały październik uczestniczymy w nabożeństwach różańcowych. Zapraszam dzieci, młodzież i wszystkich parafian do wspólnej modlitwy. Nabożeństwa będą odprawiane po Mszy Świętej wieczornej: w dni powszednie o godz. 18.30, a w niedziele około godz. 17.30. W czwartki uczestniczą i prowadzą nabożeństwo dzieci.

11. W zakrystii można składać wypominki na przyszły rok za naszych bliskich zmarłych. Proszę, aby już w domu na kartce wypisać imiona zmarłych za których chcemy się modlić. Wypisane kartki będzie można również w tygodniu złożyć w kancelarii. Wejście do kancelarii, z racji prac ziemnych, jest możliwe od strony parkingu przez bramę wjazdową.

12. Intencje na Msze Święte w nowym roku 2021 będzie można zamawiać od 3 listopada.

13. Msze Święte w tygodniu odprawiane są o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 9.00, 11.30, 17.00. Spowiedź pół godziny przed Mszą Świętą. Kancelaria parafialna jest czynna od poniedziałku do soboty po Mszy Świętej wieczornej i nabożeństwie - od około godz. 18.45.

14. Zwracam się z uprzejmą prośbą do osób, które miałyby życzenie udzielić wsparcia finansowego naszej parafii i Sanktuarium Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych. Można to uczynić za pośrednictwem konta bankowego parafii:

63 9116 0001 0002 1441 2000 0001
Bank Spółdzielczy im. Stefczyka

Św. Wojciecha Biskupa i Męczennika w Lewiczynie
Lewiczyn 1, 05-622 Belsk Duży
Tytułem: „Darowizna na cel kultu religijnego”, co umożliwi odliczanie darowizny od dochodu.

Dziękuje za wszystkie ofiary indywidualne na utrzymanie naszej parafii i Sanktuarium Matki Bożej Pocieszycielki.

Bóg zapłać.