I Niedziela Adwentu,
28 listopada 2021 r.

Stawajcie się coraz doskonalszymi! [1 Tes 4,2]

1. Dziękuję za przystrojenie kościoła mieszkańcom wsi Tartaczek oraz Pani Irenie za wieniec i wystrój adwentowy kościoła.

2. Dziś ostatnia niedziela miesiąca. Ofiary złożone na tacę zostaną przeznaczone na kontynuowanie remontu muru cmentarnego. Bóg zapłać.

3. Dziś, po Mszy Świętej o godz. 16.00, spotkanie Kręgu Biblijnego, na które zapraszam wszystkich serdecznie zapraszam. W tym roku rozważamy Ewangelię wg Św. Łukasza.

4. Rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na ponowne przyjście Pana Jezusa. Zapraszam na Msze Święte roratnie z lampionami każdego dnia o godz. 7.00. Po Mszy Świętej roratniej we wtorek, czwartek i sobotę będzie losowanie dziecka, które weźmie figurkę Matki Bożej do swojego domu. Dzieci przynoszą serduszka z napisanym dobrym uczynkiem, które składamy przed ołtarzem. Ogłaszamy konkurs na najpiękniejszy lampion adwentowy (nie tylko robimy go na konkurs, ale przez adwent przynosimy go na roraty) i ozdoby choinkowe, które przynosimy do końca adwentu.

5. Jutro o godz. 18.00 spotkanie Akcji Katolickiej i grupy synodalnej, na które serdecznie zapraszam zainteresowanych życiem i przyszłością Kościoła.

6. W najbliższy piątek, 3 grudnia, z racji I Piątku Miesiąca od godz. 9.00 będę odwiedzał naszych chorych. Od godz. 16.00 zapraszam na spowiedź, o godz. 17.00 Msza Święta i nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

7. W najbliższą sobotę, po Mszy Świętej o godz. 16.00, nabożeństwo pierwszosobotnie ku czci Najświętszej Maryi Panny. Różaniec poprowadzi KŻR z Anielina.

8. W najbliższą niedzielę, 5 grudnia, obchodzimy XXII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach Świętych będą zbierane ofiary do puszek na wsparcie Kościoła na Wschodzie. W tym dniu ofiary złożone na tacę zostaną przekazane na Wyższe Seminarium Duchowne w Warszawie.

9. Od najbliższej niedzieli zostanie wystawiony kosz: „Adwentowy Dar Serca” na produkty, z których przygotowane zostaną paczki świąteczne dla naszych potrzebujących parafian. Zachęcam do wkładania produktów spożywczych. Bóg zapłać.

10. Zostaliśmy poproszeni przez wolontariat i Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej w Lewiczynie o pomoc w przeprowadzeniu akcji w celu zebrania funduszy na pomoc chorego dziecka. Formą naszej pomocy będzie w najbliższą niedzielę, 5 grudnia, nabycie stroika świątecznego. Po każdej Mszy Świętej Panie nauczycielki i z Koła Gospodyń Wiejskich będzie rozprowadzać stroiki przed kościołem.

11. W niedzielę, 12 grudnia, po Mszy Świętej o godz. 11.30 spotkanie dzieci z III klas i ich rodziców w ramach przygotowania do I Komunii Świętej.

12. W niedzielę, 19 grudnia, po Mszy Świętej o godz. 9.00 spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania, a po Mszy Świętej o godz. 16.00 spotkanie Kręgu Biblijnego.

13. W związku z sytuacja epidemiologiczną rekolekcje adwentowe w naszej parafii odbędą się 8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu będzie można skorzystać ze spowiedzi adwentowej. Ponadto przez cały adwent będę spowiadał od poniedziałku do piątku w kościele w godz. 16.30 – 17.00, a w soboty od godz. 15.00. Zapraszam do skorzystania ze spowiedzi adwentowej, aby przygotować się duchowo do świąt Bożego Narodzenia.

Rekolekcje adwentowe - 8 grudnia 2021

08.00 spowiedź
09.00 Msza Święta z nauką
11.00 spowiedź