Grupa biblijna

W naszej parafii, w ostatnią niedzielę września 2019 r., powstała grupa biblijna, do której należą osoby pragnące poznać bliżej Boga, wgłębiając się w Pismo Święte. Głównym celem spotkań jest doświadczenie, że Biblia jest księgą żywą, pewną i wciąż aktualną, a każdy z nas odnajduje w Niej siebie na różny, niepowtarzalny czasem sposób.

Spotkania grupy odbywają się w ostatnią niedzielę miesiąca. W bieżącym cyklu spotkań będziemy kontynuować rozważanie Ewangelii wg św. Mateusza i jednocześnie poznawać praktykę lektury Pisma Świętego - Lectio Divina. Spotkania prowadzi ks. Proboszcz Sławomir Paszowski i Pani Aneta Kulesa - Absolwentka Podyplomowych Studiów Formacji Biblijnej.

Serdecznie zapraszamy na spotkania grupy biblijnej, grupa otwarta jest dla wszystkich. Można dołączyć w każdym momencie.

Temat najbliższego spotkania:
Chrystus i Kościół. Odrzucenie i wyznanie (14,1 – 17,27)
1. Odrzucenie i wyznanie – krąg pierwszy (14,1 – 33)
2. Odrzucenie i wyznanie – krąg drugi (14,34 – 16,20)
3. Odrzucenie i wyznanie – krąg trzeci (16,21 – 17,27)
Lectio Divina – praktyka

Harmonogram spotkań