Niedziela Zesłania Ducha Świętego,
20 maja 2018 r.

Myśleć o Duchu Świętym to mówić Mu "przyjdź". W chwili, w której przybywa, już działa. Wydobywa nas z naszego płytkiego życia i prowadzi do życia, gdzie wszystko ma swoje korzenie i źródła. Możemy otrzymać Ducha - to zależy od siły naszego "przyjdź".

1. Dziękuję za kwiaty do kościoła mieszkańcom Widowa. Na następną niedzielę proszę o kwiaty mieszkańców Wilczego Targu.

2. Dzisiaj o 15.00 będzie spotkanie kandydatów do bierzmowania (Panowie), a jutro o 18.00 Panie.

3. Jutro jest Uroczystość NMP Matki Kościoła - odpust w naszym Sanktuarium. Serdecznie zapraszamy na Sumę odpustową o 12.00, którą odprawi Rektor Seminarium Duchownego w Warszawie, ks. Wojciech Bartkowicz. Msze Święte będą o 9.00, 12.00 i 17.00.

4. W najbliższą niedzielę Trójcy Świętej 27 maja Msze Święte będą odprawiane o 8.30, 10.00, 12.00 i 17.00. O 10.00 będzie I Komunia Święta.

5. W związku z I Komunią św. dzieci będą miały próbę we wtorek 22 maja o 16.00. Spowiedź dzieci i rodziców będzie w piątek 25 maja od 16.30.

6. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych. Będą odprawiane w dni powszednie po Mszy Świętej o 18.00, a w niedziele i święta po Mszy Świętej o 17.00.

7. W tym tygodniu nabożeństwa majowe odbędą o 19.00: we wtorek w Widowie i Anielinie, a w piątek: Kussy i Boruty.

8. Za tydzień kończy się okres Komunii wielkanocnej nakazany III Przykazaniem kościelnym: "Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię świętą". Nowe brzmienie pięciu przykazań kościelnych.

9. W czwartek 24 maja jest Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana - dzień modlitw za Kościół w Chinach. O 18.00 będzie Msza Święta kursowa ks. Piotra z racji 5. rocznicy święceń.

10. W zakrystii są do odebrania naklejki dla dzieci za uczestnictwo we Mszy Świętej.