XXIV Niedziela Zwykła,
16 września 2018 r.

"Ty jesteś Mesjasz". Patrzymy dziś na Piotra, podobnego do nas w zapale wiary, ale też gotowego popaść w przepaść wątpliwości. Do końca będzie zdolny do rzeczy wielkich i jednocześnie do rzeczy podłych. Zupełnie podobnie do nas. Ale to wszystko nie oddaliło go od bycia uczniem Jezusa.

1. Dziękuję za kwiaty do kościoła wczorajszym nowożeńcom Karolinie Bilińskiej i Robertowi Olechowskiemu. Na następną niedzielę proszę o kwiaty mieszkańców Bartodziejów.

2. W najbliższą sobotę 22 września kończy swoją praktykę duszpasterską ks. Wojciech Kasprzyk, alumn V roku Seminarium Duchownego w Warszawie. Dziękujemy Mu za Jego posługę i modlimy się o dar kapłaństwa dla niego.

3. W najbliższą niedzielę 23 września na Mszy Świętej o 17.00 będzie pierwsze spotkanie młodzieży, która będzie przygotowywała się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

4. Pierwsze spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej będzie w pierwszą niedzielę października (7 października).

5. W najbliższą niedzielę 23 września rozpoczyna się o 18.00 Kurs przedmałżeński w parafii św. Mikołaja w Grójcu, w domu katechetycznym.

6. Dziękuję p. Pawłowi Obarskiemu za drewno na opał Domu Pielgrzyma.

7. W zakrystii są do odebrania naklejki dla dzieci za uczestnictwo we Mszy Świętej.