Duszpasterstwo młodzieży FIDES

Duszpasterstwo młodzieży FIDES (łac. wiara) rozpoczęło swoją działalność w marcu 2017 roku. Grupa osób w wieku od 15 do 25 lat spotyka się co dwa tygodnie, w niedzielę wieczorem, aby rozmawiać o Panu Bogu, Kościele, modlitwie i o wszelkich aktualnych i naglących problemach współczesnego świata.

Grupa opiera się na trzech filarach, którymi są Pismo Święte, modlitwa i sakramenty.

Spotkania mają następujący przebieg:

- zawiązanie wspólnoty i krótka modlitwa,

- dzielenie się cytatami z Pisma Świętego, które wylosowane były na poprzednim spotkaniu,

- wprowadzenie w temat spotkania (podstawy biblijne, osadzenie we współczesności i środowisku),

- dyskusja lub praca w grupach i przedstawienie efektów pracy,

- dzielenie się świadectwem życia, doświadczeniami, spostrzeżeniami, przemyśleniami,

- modlitwa na zakończenie pierwszej części spotkania i podsumowanie,

- druga część spotkania – minipoczęstunek oraz losowanie cytatów z Pisma Świętego do opracowania na następne spotkanie.

Spotkanie trwa zwykle około 2 godzin, ale zawsze jest to zbyt mało, aby wyczerpać temat i nacieszyć się sobą oraz Panem Bogiem.

Jeśli chcesz, zapraszamy Cię na nasze spotkanie. Każdy jest mile widziany.
Czekamy na Ciebie – Pan Bóg i my, członkowie grupy FIDES.

Opiekun grupy ks. Piotr Hejna